Akademia
Indyka

puzzle
Najnowocześniejsza wiedza hodowlana. Partnerami Akademii Indyka są wiodące firmy genetyczne, w 99% odpowiedzialne za zaopatrzenie światowych rynków. Ich obecność gwarantuje uczestnikom możliwość pogłębienia wiedzy na temat aktualnie utrzymywanych ras indyków, ich potrzeb i wymagań hodowlanych. To również szansa na poznanie kierunków rozwoju tego perspektywicznego rynku.
Partnerstwo w drodze do sukcesu. Tucz indyków to zajęcie wymagające ogromnej wiedzy, zaangażowania i doświadczenia. Jednak nawet wszystkie te czynniki jednocześnie nie zawsze mogą zapewnić sukces finansowy na fermie. Dlatego tak istotna jest współpraca z doświadczonymi
i sprawdzonymi partnerami, gwarantującymi jakość, stabilność i powtarzalność doskonałych wyników.
W trakcie trwania Akademii Indyka partnerzy projektu będą wspierać uczestników swoją wiedzą
i doświadczeniem. Pokażą również, jak omawiane aspekty mogą wpłynąć na wyniki techniczne oraz finansowe, osiągane na fermach.
Wieloletnie doświadczenie na każdym etapie produkcji. Można śmiało powiedzieć, że Akademia Indyka to wspólny projekt całej branży, zajmującej się hodowlą i chowem indyka- od genetyki po odpowiednie żywienie. Obecność wielu partnerów Akademii, którzy zasadniczą część swojej aktywności biznesowej poświęcają indykom, jest gwarantem wszechstronności i jakości projektu.
Żywienie a zdrowotność. Jednym z partnerów Akademii Indyka jest wiodący producent zdrowych
i bezpiecznych mieszanek paszowych. Firma kładzie duży nacisk kładziony na badania i rozwój oraz na nieustającą poprawę dobrostanu zwierząt poprzez zbilansowane programy żywieniowe. W trakcie trwania projektu eksperci żywieniowi będą mieli okazję wesprzeć uczestników Akademii swoim doświadczeniem i udzielić odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w hodowlanej codzienności.
Zootechnika od A do Z. Status zootechniczny fermy ma kluczowy wpływ na zdrowotność ptaków oraz uzyskiwane wyniki techniczne. Uczestnicy Akademii Indyka będą mogli zapoznać się z kanonem wiedzy zootechnicznej, której praktyczne zastosowanie ma na celu znaczącą poprawę wyników finansowych. Na pytania i wątpliwości w tym zakresie odpowiedzą światowi eksperci, dzieląc się doświadczeniem oraz wiedzą
o najnowszych trendach.

Pierwsze spotkania Akademii Indyka już za nami

Gospodarzem pierwszej sesji spotkań był Aviagen, wiodąca firma genetyczna, producent ras Big 6, Big 7, Nicholas i innych. Uczestnicy Akademii wysłuchali wykładów specjalistów z dziedziny zootechniki na fermach indyczych. Dr Carlo Norci, Antony Guillaume oraz Richard Hutchinson opowiadali o czynnikach mogących poprawić dobrostan ptaków oraz wpłynąć na wynik ekonomiczny fermy.

Prelegenci omawiali kwestię dobrej jakości ściółki, jako jednego z czynników, mających ważny wpływ na dobrostan ptaków, ale także na odpowiednie przyrosty masy ciała. Odpowiedniej jakości woda pitna to inny aspekt, który często jest ignorowany, a ma gigantyczny wpływ na wynik ekonomiczny fermy. Ostatnia prelekcja poruszała kwestię rozwoju mięśnia piersiowego indyka i czynników, które mogą wpłynąć na maksymalizację wyniku finansowego.

„Chcemy wspomóc hodowców w ich ciężkiej pracy, udzielić im wskazówek, specjalistycznych porad praktycznych, które pozwolą poprawić efektywność produkcji. Akademia to źródło kompleksowej wiedzy na temat trudnego w hodowli indyka. Wykłady poprowadzą najlepsi światowi specjaliści z branży, odpowiedzialni za wszystkie ogniwa łańcucha produkcyjnego mięsa indyczego.”- mówi Michał Szafryna - „Jednocześnie zależy nam, aby Uczestnicy Akademii dzielili się z nami swoimi uwagami, problemami, aby mówili, jakie aspekty są warte poruszenia, czego chcieliby się dowiedzieć. W końcu hodowcy to najlepsi praktycy. Wierzymy, że Akademia będzie dopiero wtedy w pełni wartościowa, jeśli będziemy mogli uczyć się od siebie nawzajem.”

Kolejne spotkania Akademii Indyka będą miały miejsce już w lutym 2015 roku. Gospodarzem będzie firma Grelavi, największy w Polsce producent jednodniowych piskląt indyczych.

Cele

Zawsze idź
do przodu,
nie stój
w miejscu!

Motto De Heus:
Powering
Progress

Innymi słowy:
stojąc w miejscu cofamy się, więc jeśli chcemy w najgorszym wypadku pozostać w tym samym miejscu, to i tak musimy iść do przodu!

akademia-indyka

Akademia Indyka - cele postawione przez założycieli

Partnerzy projektu

DLACZEGO?

Kilka powodów, dla których wiodące podmioty z branży indyka zdecydowały się
wziąć udział w projekcie zatytułowanym „Akademia Indyka”:

Co dwie głowy,
to nie jedna

Razem
możemy więcej

Możemy
dostarczyć
wiedzy dotyczącej każdego etapu
produkcji indyczej,
od genetyków
po ubojnie

Naszymi wykładowcami będą specjaliści
z całego świata

Informacje organizacyjne

Kontakt

De Heus Polska

ul. Lotnicza 21B
99-100 Łęczyca

tel. (24) 721 04 00
fax: (24) 721 04 04

indyk
@
akademiaindyka.deheus.pl

close