Akademia
Indyka

puzzle
Najnowocześniejsza wiedza hodowlana. Partnerami Akademii Indyka są wiodące firmy genetyczne, w 99% odpowiedzialne za zaopatrzenie światowych rynków. Ich obecność gwarantuje uczestnikom możliwość pogłębienia wiedzy na temat aktualnie utrzymywanych ras indyków, ich potrzeb i wymagań hodowlanych. To również szansa na poznanie kierunków rozwoju tego perspektywicznego rynku.
Partnerstwo w drodze do sukcesu. Tucz indyków to zajęcie wymagające ogromnej wiedzy, zaangażowania i doświadczenia. Jednak nawet wszystkie te czynniki jednocześnie nie zawsze mogą zapewnić sukces finansowy na fermie. Dlatego tak istotna jest współpraca z doświadczonymi
i sprawdzonymi partnerami, gwarantującymi jakość, stabilność i powtarzalność doskonałych wyników.
W trakcie trwania Akademii Indyka partnerzy projektu będą wspierać uczestników swoją wiedzą
i doświadczeniem. Pokażą również, jak omawiane aspekty mogą wpłynąć na wyniki techniczne oraz finansowe, osiągane na fermach.
Wieloletnie doświadczenie na każdym etapie produkcji. Można śmiało powiedzieć, że Akademia Indyka to wspólny projekt całej branży, zajmującej się hodowlą i chowem indyka- od genetyki po odpowiednie żywienie. Obecność wielu partnerów Akademii, którzy zasadniczą część swojej aktywności biznesowej poświęcają indykom, jest gwarantem wszechstronności i jakości projektu.
Żywienie a zdrowotność. Jednym z partnerów Akademii Indyka jest wiodący producent zdrowych
i bezpiecznych mieszanek paszowych. Firma kładzie duży nacisk kładziony na badania i rozwój oraz na nieustającą poprawę dobrostanu zwierząt poprzez zbilansowane programy żywieniowe. W trakcie trwania projektu eksperci żywieniowi będą mieli okazję wesprzeć uczestników Akademii swoim doświadczeniem i udzielić odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w hodowlanej codzienności.
Zootechnika od A do Z. Status zootechniczny fermy ma kluczowy wpływ na zdrowotność ptaków oraz uzyskiwane wyniki techniczne. Uczestnicy Akademii Indyka będą mogli zapoznać się z kanonem wiedzy zootechnicznej, której praktyczne zastosowanie ma na celu znaczącą poprawę wyników finansowych. Na pytania i wątpliwości w tym zakresie odpowiedzą światowi eksperci, dzieląc się doświadczeniem oraz wiedzą
o najnowszych trendach.

Woda – źródło życia

Odpowiednie żywienie indyków w pierwszych dniach to podstawa ich prawidłowego rozwoju. Poza paszą, której właściwa forma (powodującą optymalne przyswajanie i wchłanianie), została omówiona w poprzednim artykule, drugim, równie istotnym składnikiem diety, bez którego niemożliwym staje się optymalny start ptaków, jest woda.

Żywienie indyków w pierwszych dniach ich życia

Jednym z najważniejszych okresów w odchowie, a potem tuczu indyka jest bez wątpienia pierwszy tydzień życia ptaków. Jest to okres bardzo trudny i niebezpieczny, jednak stosując się do kilku dobrych praktyk zootechnicznych oraz zapewniając zwierzętom właściwą paszę, można przejść przez niego obronną ręką.

Prezentacje - pierwsze spotkanie

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami, przedstawionymi podczas pierwszego spotkania Akademii Indyka. Prezentacje - w języku polskim - dostępne są tylko dla uczestników Akademii Indyka, po wpisaniu hasła, otrzymanego sms-em lub mailem. Jeśli nie otrzymali Państwo sms-a lub maila z hasłem bardzo prosimy o kontakt z doradcą De Heus lub kontakt mailowy: indyk@akademiaindyka.deheus.pl.

I Konferencja Akademii Indyka

I Konferencja Akademii Indyka już za nami. Spotkania odbyły się 4 i 6 października w Opalenicy oraz Iławie. Łęcznie zgromadziły blisko 300 osób zaangażowanych w rozwój rynku indyczego w Polsce: hodowców, gości akademickich czy przedstawicieli firm z łańcucha hodowlanego.

 

Cele

Zawsze idź
do przodu,
nie stój
w miejscu!

Motto De Heus:
Powering
Progress

Innymi słowy:
stojąc w miejscu cofamy się, więc jeśli chcemy w najgorszym wypadku pozostać w tym samym miejscu, to i tak musimy iść do przodu!

akademia-indyka

Akademia Indyka - cele postawione przez założycieli

Partnerzy projektu

DLACZEGO?

Kilka powodów, dla których wiodące podmioty z branży indyka zdecydowały się
wziąć udział w projekcie zatytułowanym „Akademia Indyka”:

Co dwie głowy,
to nie jedna

Razem
możemy więcej

Możemy
dostarczyć
wiedzy dotyczącej każdego etapu
produkcji indyczej,
od genetyków
po ubojnie

Naszymi wykładowcami będą specjaliści
z całego świata

Informacje organizacyjne

Kontakt

De Heus Polska

ul. Lotnicza 21B
99-100 Łęczyca

tel. (24) 721 04 00
fax: (24) 721 04 04

indyk
@
akademiaindyka.deheus.pl

close