Akademia
Indyka

puzzle
Najnowocześniejsza wiedza hodowlana. Partnerami Akademii Indyka są wiodące firmy genetyczne, w 99% odpowiedzialne za zaopatrzenie światowych rynków. Ich obecność gwarantuje uczestnikom możliwość pogłębienia wiedzy na temat aktualnie utrzymywanych ras indyków, ich potrzeb i wymagań hodowlanych. To również szansa na poznanie kierunków rozwoju tego perspektywicznego rynku.
Partnerstwo w drodze do sukcesu. Tucz indyków to zajęcie wymagające ogromnej wiedzy, zaangażowania i doświadczenia. Jednak nawet wszystkie te czynniki jednocześnie nie zawsze mogą zapewnić sukces finansowy na fermie. Dlatego tak istotna jest współpraca z doświadczonymi
i sprawdzonymi partnerami, gwarantującymi jakość, stabilność i powtarzalność doskonałych wyników.
W trakcie trwania Akademii Indyka partnerzy projektu będą wspierać uczestników swoją wiedzą
i doświadczeniem. Pokażą również, jak omawiane aspekty mogą wpłynąć na wyniki techniczne oraz finansowe, osiągane na fermach.
Wieloletnie doświadczenie na każdym etapie produkcji. Można śmiało powiedzieć, że Akademia Indyka to wspólny projekt całej branży, zajmującej się hodowlą i chowem indyka- od genetyki po odpowiednie żywienie. Obecność wielu partnerów Akademii, którzy zasadniczą część swojej aktywności biznesowej poświęcają indykom, jest gwarantem wszechstronności i jakości projektu.
Żywienie a zdrowotność. Jednym z partnerów Akademii Indyka jest wiodący producent zdrowych
i bezpiecznych mieszanek paszowych. Firma kładzie duży nacisk kładziony na badania i rozwój oraz na nieustającą poprawę dobrostanu zwierząt poprzez zbilansowane programy żywieniowe. W trakcie trwania projektu eksperci żywieniowi będą mieli okazję wesprzeć uczestników Akademii swoim doświadczeniem i udzielić odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w hodowlanej codzienności.
Zootechnika od A do Z. Status zootechniczny fermy ma kluczowy wpływ na zdrowotność ptaków oraz uzyskiwane wyniki techniczne. Uczestnicy Akademii Indyka będą mogli zapoznać się z kanonem wiedzy zootechnicznej, której praktyczne zastosowanie ma na celu znaczącą poprawę wyników finansowych. Na pytania i wątpliwości w tym zakresie odpowiedzą światowi eksperci, dzieląc się doświadczeniem oraz wiedzą
o najnowszych trendach.

Prezentacje - II edycja

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami, przedstawionymi podczas spotkań, zorganizowanych w ramach II edycji Akademii Indyka. Prezentacje - w języku polskim - dostępne są tylko dla uczestników Akademii Indyka, po wpisaniu hasła, otrzymanego sms-em lub mailem.

II edycja Akademii Indyka za nami

Ponad 350 osób, zainteresowanych hodowlą indyków oraz poprawą wydajności produkcyjnej wysłuchało wykładów światowych autorytetów z zakresu chowu i hodowli indyków. Spotkania odbyły się w Opalenicy (24.02) oraz w Iławie (26.02). Tym razem prowadzone były przez firmę Grelavi - największego w Polsce producenta jednodniowych piskląt indyczych.

Zapalenia skóry podeszwy stóp - istotny czynnik w produkcji indyków

Zapalenie skóry podeszwy stóp (FPD) jest bardzo powszechnym stanem patologicznym spotykanym w przemysłowej produkcji indyków. Stan ten, charakteryzujący się zmianami skóry podeszwy śródstopia powodowany jest przez reakcje zapalne, rozwijające się od zaczerwienienia do twardych, łuszczących się, obrzękniętych i nekrotycznych objawów na skórze.

Ogrzewanie podłogowe

Alternatywnym sposobem ogrzewania ferm indyczych jest stosowanie ogrzewania podłogowego. Dotyczy to zwłaszcza ogrzewania budynków odchowalni, w których zastosowanie tego typu rozwiązania jest najbardziej optymalne.

Wentylacja - pad cooling

System wentylacji w budynku inwentarskim spełnia dwojaką rolę – odpowiada za odpowiednią wymianę powietrza i utrzymanie odpowiedniego klimatu oraz ma za zadanie obniżenie temperatury odczuwalnej przez zwierzęta w okresie upałów.

Przygotowanie indycznika do wstawienia

W przypadku indyków, prawidłowa bioasekuracja oraz przygotowanie budynku, pod kątem mycia i dezynfekcji, nabiera szczególnego znaczenia. Dlaczego? Ponieważ indyk w porównaniu do brojlera kurzego nie przebywa w kurniku 6 tygodni, a o wiele dłużej: 15-22 tygodnie.

Wstawienie piskląt indyczych

W celu uzyskania bardzo dobrych wyników hodowlanych należy zadbać o odpowiednie przygotowanie obiektu do wstawienia. Zarówno dokładne mycie, dezynfekcja jak i odpowiednie ogrzanie budynku przed wstawieniem, wpływają na ograniczenie problemów podczas odchowu.

Ogrzewanie - realia, możliwości, trendy

Zapewnienie optymalnej temperatury w cyklu produkcyjnym jest jednym z czynników, zapewniających odpowiednie przyrosty masy hodowanych indyków. Zapotrzebowanie na ciepło uzależnione jest od kubatury indycznika, jakości izolacji ścian, temperatury panującej na zewnątrz oraz temperatury odpowiedniej do chowu.

Wentylacja – przegląd najczęściej stosowanych systemów

Wymiana powietrza w budynku inwentarskim jest jednym z podstawowych parametrów produkcyjnych, pozwalającym na osiąganie optymalnych efektów w chowie zwierząt. Ptaki produkują parę wodną i dwutlenek węgla w procesie oddychania oraz amoniak i inne szkodliwe substancje wraz z odchodami.

Odpowiednia ściółka w kurniku

Czemu służy ściółka w kurniku? Odpowiedź na to pytanie pozwoli w sposób świadomy wybrać materiał ściółkowy i właściwie go zastosować. Zadaniem ściółki jest izolacja ptaków od betonowej podłogi, wchłanianie wilgoci, separowanie ptaków w pewnym zakresie od pomiotu, izolacja cieplna oraz dawanie komfortu przebywania w budynku.

Cele

Zawsze idź
do przodu,
nie stój
w miejscu!

Motto De Heus:
Powering
Progress

Innymi słowy:
stojąc w miejscu cofamy się, więc jeśli chcemy w najgorszym wypadku pozostać w tym samym miejscu, to i tak musimy iść do przodu!

akademia-indyka

Akademia Indyka - cele postawione przez założycieli

Partnerzy projektu

DLACZEGO?

Kilka powodów, dla których wiodące podmioty z branży indyka zdecydowały się
wziąć udział w projekcie zatytułowanym „Akademia Indyka”:

Co dwie głowy,
to nie jedna

Razem
możemy więcej

Możemy
dostarczyć
wiedzy dotyczącej każdego etapu
produkcji indyczej,
od genetyków
po ubojnie

Naszymi wykładowcami będą specjaliści
z całego świata

Informacje organizacyjne

Kontakt

De Heus Polska

ul. Lotnicza 21B
99-100 Łęczyca

tel. (24) 721 04 00
fax: (24) 721 04 04

indyk
@
akademiaindyka.deheus.pl

close