Akademia
Indyka

puzzle
Najnowocześniejsza wiedza hodowlana. Partnerami Akademii Indyka są wiodące firmy genetyczne, w 99% odpowiedzialne za zaopatrzenie światowych rynków. Ich obecność gwarantuje uczestnikom możliwość pogłębienia wiedzy na temat aktualnie utrzymywanych ras indyków, ich potrzeb i wymagań hodowlanych. To również szansa na poznanie kierunków rozwoju tego perspektywicznego rynku.
Partnerstwo w drodze do sukcesu. Tucz indyków to zajęcie wymagające ogromnej wiedzy, zaangażowania i doświadczenia. Jednak nawet wszystkie te czynniki jednocześnie nie zawsze mogą zapewnić sukces finansowy na fermie. Dlatego tak istotna jest współpraca z doświadczonymi
i sprawdzonymi partnerami, gwarantującymi jakość, stabilność i powtarzalność doskonałych wyników.
W trakcie trwania Akademii Indyka partnerzy projektu będą wspierać uczestników swoją wiedzą
i doświadczeniem. Pokażą również, jak omawiane aspekty mogą wpłynąć na wyniki techniczne oraz finansowe, osiągane na fermach.
Wieloletnie doświadczenie na każdym etapie produkcji. Można śmiało powiedzieć, że Akademia Indyka to wspólny projekt całej branży, zajmującej się hodowlą i chowem indyka- od genetyki po odpowiednie żywienie. Obecność wielu partnerów Akademii, którzy zasadniczą część swojej aktywności biznesowej poświęcają indykom, jest gwarantem wszechstronności i jakości projektu.
Żywienie a zdrowotność. Jednym z partnerów Akademii Indyka jest wiodący producent zdrowych
i bezpiecznych mieszanek paszowych. Firma kładzie duży nacisk kładziony na badania i rozwój oraz na nieustającą poprawę dobrostanu zwierząt poprzez zbilansowane programy żywieniowe. W trakcie trwania projektu eksperci żywieniowi będą mieli okazję wesprzeć uczestników Akademii swoim doświadczeniem i udzielić odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w hodowlanej codzienności.
Zootechnika od A do Z. Status zootechniczny fermy ma kluczowy wpływ na zdrowotność ptaków oraz uzyskiwane wyniki techniczne. Uczestnicy Akademii Indyka będą mogli zapoznać się z kanonem wiedzy zootechnicznej, której praktyczne zastosowanie ma na celu znaczącą poprawę wyników finansowych. Na pytania i wątpliwości w tym zakresie odpowiedzą światowi eksperci, dzieląc się doświadczeniem oraz wiedzą
o najnowszych trendach.

III edycja Akademii Indyka

Już po raz trzeci w Iławie (2.06) oraz w Opalenicy (3.06) spotkali się hodowcy indyków, lekarze weterynarii oraz przedstawiciele środowisk akademickich. Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim o chorobach parazytologicznych układu pokarmowego, grzybicy, ORT oraz o wpływie żywienia na zdrowotność układu pokarmowego indyków. Gospodarzem tej edycji Akademii Indyka była firma De Heus - ekspert w żywieniu zwierząt i lider w dostarczaniu rozwiązań żywieniowych i biznesowych na polskim rynku paszowym.

Mechaniczne ścielenie budynków inwentarskich

Skrócenie czasu pracy i kosztów przeznaczonych na ścielenie i dościelanie budynku inwentarskiego w trakcie cyklu hodowlanego spowodowało wykorzystanie przez wielu hodowców mechanicznego systemu ścielenia. Użycie sprzętu umożliwia skrócenie etapu ścielenia nawet o 80%, a co się z tym wiąże zmniejsza się również ingerencja człowieka w stado.

Ogrzewanie budynków inwentarskich - promienniki ceramiczne

Nowością, oferowaną przez producentów systemów ogrzewania, coraz częściej stosowaną przy hodowli indyków, są promienniki ceramiczne. Promienniki gazowe, tak samo jak słońce, generują promieniowanie podczerwone, które w kontakcie z posadzką i zwierzętami zamienia się w ciepło.

Przygotowanie obiektu do wstawienia

Sposób, w jaki przygotowywane są obiekty zanim pisklęta pojawią się na fermie, w dużym stopniu rzutuje na sukces w późniejszej hodowli. Proces przygotowania indycznika do odchowu piskląt indyczych wymaga bardzo dokładnej i rzetelnej pracy. Warto trzymać się kilku podstawowych zasad...

Profilaktyka przeciwgrzybiczna z zootechnicznego punktu widzenia

Jeszcze kilka lat temu infekcje grzybicze indycząt bądź dorosłych indyków były częstym problem w tuczarniach. Dziś zauważa się tendencję do wyraźnej poprawy sytuacji. Co ważne, poprawa ta wynika nie tyle z udoskonalenia środków dezynfekcyjnych i leków, co ze wzrostu świadomości hodowców.

Najpopularniejsze enzymy stosowane w żywieniu indyków

W przemysłowym żywieniu zwierząt stosowane są różne enzymy, czyli substancje, celem których jest poprawienie strawności pewnych grup surowców. Żeby jednak poznać zasady ich działania oraz dokonać odpowiedniego ich podziału, należy najpierw odpowiedzieć na pytanie, jakie cele spełniają konkretne enzymy. Jeden enzym nie będzie bowiem działał wielokierunkowo, np. poprawiając strawność wapnia czy fosforu jak i też białka.

Rasy indyków

Każdy producent próbuje dostosować swoją ofertę do oczekiwań rynku. Nie inaczej jest w przypadku firm, które zajmują się selekcją indyka. Nie jest to oczywiście zadanie łatwe, gdyż operatorzy ci działają globalnie, co oznacza, że tę samą gamę produktów oferują klientom w różnych krajach i kontynentach. Nie trudno odgadnąć, że oczekiwania tych rynków niejednokrotnie różnią się od siebie.

Z okazji Świąt...

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Państwu, aby ten wyjątkowy czas, wypełniony był radością, nadzieją i miłością, a chwile spędzone z najbliższymi, upływały w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Obniżenie poziomu białka ogólnego w paszy dla indyków

Obniżenie poziomu białka ogólnego w paszy dla indyków sposobem na poprawę jakości sciólki oraz ograniczeniem problemów związanych z zapaleniem skóry podeszwy stóp. Choroba, zwana zapaleniem skóry podeszwy stóp lub kontaktowym zapaleniem skóry, objawiająca się zapaleniem i zmianami martwiczymi powierzchni stóp, jest schorzeniem, które ogranicza ruchliwość indyków.

Reprodukcja indyków

Celem hodowli indyków reprodukcyjnych jest wyselekcjonowanie najlepszych osobników pod względem określonych cech, a następnie kojarzenie ich w usystematyzowany sposób tak, aby wykorzystać ich jako rodziców następnych pokoleń. Poniższy schemat przedstawia przykładowy program hodowlany, na który składają się cztery grupy linii czystych, w tym dwie płci męskiej i dwie płci żeńskiej.

Cele

Zawsze idź
do przodu,
nie stój
w miejscu!

Motto De Heus:
Powering
Progress

Innymi słowy:
stojąc w miejscu cofamy się, więc jeśli chcemy w najgorszym wypadku pozostać w tym samym miejscu, to i tak musimy iść do przodu!

akademia-indyka

Akademia Indyka - cele postawione przez założycieli

Partnerzy projektu

DLACZEGO?

Kilka powodów, dla których wiodące podmioty z branży indyka zdecydowały się
wziąć udział w projekcie zatytułowanym „Akademia Indyka”:

Co dwie głowy,
to nie jedna

Razem
możemy więcej

Możemy
dostarczyć
wiedzy dotyczącej każdego etapu
produkcji indyczej,
od genetyków
po ubojnie

Naszymi wykładowcami będą specjaliści
z całego świata

Informacje organizacyjne

Kontakt

De Heus Polska

ul. Lotnicza 21B
99-100 Łęczyca

tel. (24) 721 04 00
fax: (24) 721 04 04

indyk
@
akademiaindyka.deheus.pl

close