Akademia
Indyka

puzzle
Najnowocześniejsza wiedza hodowlana. Partnerami Akademii Indyka są wiodące firmy genetyczne, w 99% odpowiedzialne za zaopatrzenie światowych rynków. Ich obecność gwarantuje uczestnikom możliwość pogłębienia wiedzy na temat aktualnie utrzymywanych ras indyków, ich potrzeb i wymagań hodowlanych. To również szansa na poznanie kierunków rozwoju tego perspektywicznego rynku.
Partnerstwo w drodze do sukcesu. Tucz indyków to zajęcie wymagające ogromnej wiedzy, zaangażowania i doświadczenia. Jednak nawet wszystkie te czynniki jednocześnie nie zawsze mogą zapewnić sukces finansowy na fermie. Dlatego tak istotna jest współpraca z doświadczonymi
i sprawdzonymi partnerami, gwarantującymi jakość, stabilność i powtarzalność doskonałych wyników.
W trakcie trwania Akademii Indyka partnerzy projektu będą wspierać uczestników swoją wiedzą
i doświadczeniem. Pokażą również, jak omawiane aspekty mogą wpłynąć na wyniki techniczne oraz finansowe, osiągane na fermach.
Wieloletnie doświadczenie na każdym etapie produkcji. Można śmiało powiedzieć, że Akademia Indyka to wspólny projekt całej branży, zajmującej się hodowlą i chowem indyka- od genetyki po odpowiednie żywienie. Obecność wielu partnerów Akademii, którzy zasadniczą część swojej aktywności biznesowej poświęcają indykom, jest gwarantem wszechstronności i jakości projektu.
Żywienie a zdrowotność. Jednym z partnerów Akademii Indyka jest wiodący producent zdrowych
i bezpiecznych mieszanek paszowych. Firma kładzie duży nacisk kładziony na badania i rozwój oraz na nieustającą poprawę dobrostanu zwierząt poprzez zbilansowane programy żywieniowe. W trakcie trwania projektu eksperci żywieniowi będą mieli okazję wesprzeć uczestników Akademii swoim doświadczeniem i udzielić odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w hodowlanej codzienności.
Zootechnika od A do Z. Status zootechniczny fermy ma kluczowy wpływ na zdrowotność ptaków oraz uzyskiwane wyniki techniczne. Uczestnicy Akademii Indyka będą mogli zapoznać się z kanonem wiedzy zootechnicznej, której praktyczne zastosowanie ma na celu znaczącą poprawę wyników finansowych. Na pytania i wątpliwości w tym zakresie odpowiedzą światowi eksperci, dzieląc się doświadczeniem oraz wiedzą
o najnowszych trendach.

Studium uwarunkowań, miejscowy plan czy warunki zabudowy?

Kąt nachylenia połaci dachowej 45⁰, przykrycie w kolorze brązowym, narzucona szerokość i wysokość  elewacji frontowej - to tylko przykład warunków, jakie mogą zostać nałożone na inwestora podczas planowania budowy nowego obiektu budowlanego. Warto dokładnie sprawdzić jakie zasadzki czyhają wśród zawiłych przepisów, zanim kupi się lub zleci wykonanie projektu budowlanego nowego kurnika, obory czy chlewni.

Inwestycja a decyzja środowiskowa – kiedy? jak? dlaczego?

Planując zupełnie nowe przedsięwzięcie lub rozbudowując już funkcjonujący zakład bądź gospodarstwo należy zadać sobie pytanie jakie decyzje powinno się uzyskać, aby sprawnie i zgodnie z prawem przebiegł proces inwestycyjny.

Matka Chrzestna polskiego indyka

Zna się na ślusarstwie. Umie robić mydło i kit okienny. Jest autorką książki oraz wielu artykułów, cenioną i lubianą nauczycielką akademicką. To prawdziwa patriotka, harcerka, zafascynowana przyrodą. Wesoła, pomocna, ambitna. Z pasją.

Rok z Akademią Indyka

Pięć edycji, 10 spotkań (w Opalenicy i Iławie), kilkuset uczestników, zainteresowanych hodowlą indyków, 20 prelegentów, 6 firm – ekspertów w zakresie chowu i hodowli indyka z całego świata, dziesiątki pytań i odpowiedzi – tak przedstawia się Akademia Indyka po roku.

Bioasekuracja fermy w trakcie wizyty gości

Gość w dom… a salmonella gdzie?

Fermy drobiu i ich otoczenie niejednokrotnie są nie tylko miejscem produkcji, ale też wizyt, spotkań i… życia. Co zrobić, aby wizyty gości nie stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa produkcji?

Grzybice indyków

Jeszcze parę lat temu infekcje grzybicze indycząt bądź dorosłych indyków były częstym problem w tuczarniach. Dziś zauważa się tendencję do wyraźnej poprawy sytuacji. Co ważne, poprawa wynika nie tyle z udoskonalenia środków dezynfekcyjnych i leków co ze wzrostu świadomości hodowców.

Jak efektywnie produkować indyka, czyli jak dobrze liczyć koszty?

Chów indyka może być zarówno efektywny jak i nieefektywny. Dotyczy to nie tylko dużych, ale i mniejszych ferm. Każdy etap produkcji jest ważny i na każdym z nich można zyskać lub stracić. Bowiem, mimo, iż hodowcy nie mają wpływu na sytuację rynkową np. ceny surowców, żywca, paszy, piskląt, nie oznacza to, że nie można produkować efektywnie. Istotną rzeczą jest mądra produkcja tzn. liczenie wydatków i ich planowanie.

Różne sposoby ogrzewania indycznika a wyniki produkcyjne

Jaki system ogrzewania jest najlepszy dla produkcji indyka? Mówiąc trochę przekornie, ale prawdziwie: niezależnie od typu ogrzewania sam w sobie system nie wpływa na wyniki. Dlaczego? Ponieważ świadomy hodowca potrafi skompensować wady niektórych systemów. Niestety, życie jest życiem i różnie z tym bywa.

IV edycja Akademii Indyka

29. września i 1 października, w Iławie oraz Opalenicy odbyły się spotkania Akademii Indyka. IV edycja to kolejna porcja nowych informacji oraz porad hodowlanych, tym razem m.in. z zakresu mikotoksyn, antybiotyków i wydajności jelit ptaków.

Wentylacja i mikroklimat

Utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w budynku inwentarskim jest podstawą do uzyskiwania optymalnych rezultatów w produkcji zwierzęcej. Właśnie dlatego potrzebny jest odpowiedni system wentylacji w zależności od ilości ptaków, gabarytów budynku (zwłaszcza szerokości) oraz jego przeznaczenia – odchowalnia, tuczarnia.

Cele

Zawsze idź
do przodu,
nie stój
w miejscu!

Motto De Heus:
Powering
Progress

Innymi słowy:
stojąc w miejscu cofamy się, więc jeśli chcemy w najgorszym wypadku pozostać w tym samym miejscu, to i tak musimy iść do przodu!

akademia-indyka

Akademia Indyka - cele postawione przez założycieli

Partnerzy projektu

DLACZEGO?

Kilka powodów, dla których wiodące podmioty z branży indyka zdecydowały się
wziąć udział w projekcie zatytułowanym „Akademia Indyka”:

Co dwie głowy,
to nie jedna

Razem
możemy więcej

Możemy
dostarczyć
wiedzy dotyczącej każdego etapu
produkcji indyczej,
od genetyków
po ubojnie

Naszymi wykładowcami będą specjaliści
z całego świata

Informacje organizacyjne

Kontakt

De Heus Polska

ul. Lotnicza 21B
99-100 Łęczyca

tel. (24) 721 04 00
fax: (24) 721 04 04

indyk
@
akademiaindyka.deheus.pl

close