Akademia
Indyka

puzzle
Najnowocześniejsza wiedza hodowlana. Partnerami Akademii Indyka są wiodące firmy genetyczne, w 99% odpowiedzialne za zaopatrzenie światowych rynków. Ich obecność gwarantuje uczestnikom możliwość pogłębienia wiedzy na temat aktualnie utrzymywanych ras indyków, ich potrzeb i wymagań hodowlanych. To również szansa na poznanie kierunków rozwoju tego perspektywicznego rynku.
Partnerstwo w drodze do sukcesu. Tucz indyków to zajęcie wymagające ogromnej wiedzy, zaangażowania i doświadczenia. Jednak nawet wszystkie te czynniki jednocześnie nie zawsze mogą zapewnić sukces finansowy na fermie. Dlatego tak istotna jest współpraca z doświadczonymi
i sprawdzonymi partnerami, gwarantującymi jakość, stabilność i powtarzalność doskonałych wyników.
W trakcie trwania Akademii Indyka partnerzy projektu będą wspierać uczestników swoją wiedzą
i doświadczeniem. Pokażą również, jak omawiane aspekty mogą wpłynąć na wyniki techniczne oraz finansowe, osiągane na fermach.
Wieloletnie doświadczenie na każdym etapie produkcji. Można śmiało powiedzieć, że Akademia Indyka to wspólny projekt całej branży, zajmującej się hodowlą i chowem indyka- od genetyki po odpowiednie żywienie. Obecność wielu partnerów Akademii, którzy zasadniczą część swojej aktywności biznesowej poświęcają indykom, jest gwarantem wszechstronności i jakości projektu.
Żywienie a zdrowotność. Jednym z partnerów Akademii Indyka jest wiodący producent zdrowych
i bezpiecznych mieszanek paszowych. Firma kładzie duży nacisk kładziony na badania i rozwój oraz na nieustającą poprawę dobrostanu zwierząt poprzez zbilansowane programy żywieniowe. W trakcie trwania projektu eksperci żywieniowi będą mieli okazję wesprzeć uczestników Akademii swoim doświadczeniem i udzielić odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w hodowlanej codzienności.
Zootechnika od A do Z. Status zootechniczny fermy ma kluczowy wpływ na zdrowotność ptaków oraz uzyskiwane wyniki techniczne. Uczestnicy Akademii Indyka będą mogli zapoznać się z kanonem wiedzy zootechnicznej, której praktyczne zastosowanie ma na celu znaczącą poprawę wyników finansowych. Na pytania i wątpliwości w tym zakresie odpowiedzą światowi eksperci, dzieląc się doświadczeniem oraz wiedzą
o najnowszych trendach.

Akademia Indyka po raz szósty

6 edycji Akademii Indyka za nami, a to oznacza 12 spotkań w 2 lokalizacjach, 26 prelegentów z różnych krajów (genetyków, wykładowców akademickich, zootechników, pracowników wylęgarni, lekarzy weterynarii, żywieniowców), ponad 50 prelekcji, 1500 uczestników łącznie i kilka tysięcy odwiedzających platformę www.akademiaindyka.deheus.pl.

   

Kolejny raz, tradycyjnie już, spotkaliśmy się w Opalenicy (9.02) i Iławie (11.02). Tym razem gospodarzem merytorycznym konferencji była firma Evonik, specjalizująca się w żywieniu aminokwasowym zwierząt.

   

   

Tłumnie przybyłych uczestników przywitał Adam Zaleski – dyrektor generalny De Heus, który zwrócił uwagę na wyjątkowość projektu wynikającą ze współpracy 6 firm: De Heus, Aviagen, Grelavi, Evonik,  Huvepharma i Biomin.

Współpraca autorytetów w zakresie chowu i hodowli indyka z całego świata, połączenie wiedzy i doświadczenia ekspertów umożliwiło poszerzenie swoich kompetencji i umiejętności, przekładających się na poprawę wydajności hodowli. W ten sposób Akademia Indyka przyczynia się rozwoju rynku indyczego, a rynek rośnie, co najlepiej potwierdzają liczby. Ilość wstawień piskląt indyczych w roku 2015 wyniosła 41 mln, co oznacza wzrost o prawie 20% względem roku 2014.

   

   

„Mam takie poczucie, że organizatorzy Akademii Indyka wraz z hodowcami dołożyli cegiełkę do uzyskania tak imponującego wyniku.” – cieszy się Michał Szafryna, inicjator Akademii Indyka. 

Do grona prelegentów Akademii tym razem dołączyli: dr Mario Muller (Evonik), dr Rob Payne (Evonik), dr Hartmut Meyer (Moorgut Kartzfehn), Dariusz Krzyżaniak (De Heus), Grzegorz Kropop (De Heus).

   

   

Swoistym podsumowaniem wszystkich edycji stał się wykład dr Hartmuta Meyer, który podkreślał m.in. rolę mikroklimatu, ściółki, żywienia, zagęszczenia hodowli, stresu oraz znaczenie dobrej jakości wody w produkcji indyka. Bardzo ważną rolę w hodowli indyków odgrywa zapewnienie właściwych warunków zwierzętom.

„Na występowanie FPD znaczący wpływ mają m.in. nadmierne spożycie wody, pasza ze zbyt dużą zawartością Na, Cl, Mg, K, N, z mykotoksynami itp., infekcje, takie jak np. kokcydioza, wirusy, stres związane z wysoką temperaturą, zagęszczeniem hodowli, zarządzanie związane m.in. z wymianą wody w poidle, wymianą ściółki, klimatem” - przypomina dr Hartmut Meyer.

   

   

„Warto pamiętać o regularnej sanityzacji wody, która znacząco zmniejsza potrzebę korzystania z antybiotyków. Bardzo ważne jest płukanie przewodów i czystość poideł. Powinno się je czyścić dwa razy dziennie.” – dodaje.

Wysoka frekwencja świadczy o dużym zainteresowaniu hodowców oraz o potrzebie dostępu do informacji, wymiany doświadczeń, poznawania nowości i ciekawostek z zakresu chowu i hodowli indyka. Podczas ostatnich spotkań wyróżniono niemal 200 uczestników, którzy uczestniczyli w co najmniej 5 edycjach.

   

Co dalej z Akademią Indyka?

„Projekt Akademii Indyka oraz olbrzymie zaangażowanie hodowców przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego chcemy go kontynuować. Planujemy przekształcić spotkania w coroczne forum indycze, na którym będziemy spotykać się z hodowcami oraz wybitnymi fachowcami i dzielić się swoją wiedzą, wymieniać doświadczeniami. Na pewno o Akademii Indyka będzie jeszcze głośno.” – zapewnia Michał Szafryna.

   

   

Dziękujemy za Wasz aktywny udział, za wskazówki oraz pytania, te zadawane podczas spotkań, rozmów kuluarowych, w ankietach, ale i nadsyłane mailowo. Cieszymy się, że wspólnie z Państwem możemy poprawiać dobrostan ptaków oraz wyniki ekonomiczne hodowli indyków w Polsce.

Cele

Zawsze idź
do przodu,
nie stój
w miejscu!

Motto De Heus:
Powering
Progress

Innymi słowy:
stojąc w miejscu cofamy się, więc jeśli chcemy w najgorszym wypadku pozostać w tym samym miejscu, to i tak musimy iść do przodu!

akademia-indyka

Akademia Indyka - cele postawione przez założycieli

Partnerzy projektu

DLACZEGO?

Kilka powodów, dla których wiodące podmioty z branży indyka zdecydowały się
wziąć udział w projekcie zatytułowanym „Akademia Indyka”:

Co dwie głowy,
to nie jedna

Razem
możemy więcej

Możemy
dostarczyć
wiedzy dotyczącej każdego etapu
produkcji indyczej,
od genetyków
po ubojnie

Naszymi wykładowcami będą specjaliści
z całego świata

Informacje organizacyjne

Kontakt

De Heus Polska

ul. Lotnicza 21B
99-100 Łęczyca

tel. (24) 721 04 00
fax: (24) 721 04 04

indyk
@
akademiaindyka.deheus.pl

close